Accommodation in Croatia

Book your holiday apartment directly from property owners

Holiday houses and apartments in Croatia
Swimming Pool Pet
Washing machine Sauna
Dishwasher Satellite / cable TV
Cot Enclosed property
Ocean/sea view Internet

Dovolená Dubrovnik Chorvátsko - ubytování

Kde začít příběh Dubrovník, perla Jadranu práva? Město si zaslouží napsat knihu o něm. My však mají jen několik stránek, a my se budeme snažit napsat pár slov o jeho slavnou minulost a pulzující současnost.

Prosperita Dubrovník byl vždy založen na námořním obchodu. Ve středověku byl znám jako Dubrovnické republiky a jediný městský stát na východním pobřeží Jadranu, které by mohly konfrontovat velké benátské. Díky svému bohatství a diplomacie, město dosáhl pozoruhodné úrovně rozvoje, zejména v průběhu 15. a 16 století. Dubrovník byl jedním z center chorvatského jazyka a literatury, domov pro mnoho významných chorvatských spisovatelů, básníků, malířů, matematiků a fyziků a jiných vědců.

V 15. století, byla Dubrovnická republika vzhledem k tomu, ústavní status, který znamená, že Dubrovník byl nezávislý kníže, a Volby do zastupitelstev a padělaných peněz, stát měl vlajku s obrazem sv Blaise, jeho právní předpisy a právo zřizovat konzuláty v zahraničí.

Obecná krize Mediterranean Shipping v 17. století ovlivnil Dubrovníku obchodu. Vzhledem k ničivým zemětřesením z roku 1667. rok, Dubrovník byl v boji o přežití a udržení politické nezávislosti. 18. století byla šance na hospodářské oživení v námořního obchodu pod neutrální vlajkou, ale pak to Napoleon zrušil Dubrovnické republiky v roce 1808. rok. Byl to skvělý konec Dubrovnické republiky. Během Vídeňského kongresu 1815th, region byl Dubrovník se spojil se zbytkem Dalmácie a Chorvatsku, a od té doby sdílejí stejný politický osud.

Dubrovnik

Když Chorvatsko vyhlásilo nezávislost a začal, když srbské agrese na Chorvatsko Dubrovnik byl napaden v říjnu 1991. Dubrovnik region byl obsazen a zničil mnoho.

Mezi památky, které byly zničeny ve válce, jsou dnes do značné míry obnoveny. Renovovaný hotel, oceněný Dubrovnické letní festival a další kulturní události byly předpokladem pro rozvoj moderního turismu. Dnes Dubrovník opět zářit. To láká turisty z celého světa. Každý rok více lidí přijde vidět jedinečnou krásu, nádherné stěny, které vyprávějí příběhy o slavné minulosti města a jeho ulic, aby duch starých časů.

Dubrovnik-Neretva kraj je bohatý na pečlivě kultivované krajiny a míst historického významu. Na tomto četných památek, komplexní archivů a poklady. Slavný britský spisovatel George Bernard Shaw napsal v roce 1929. rok: "Ti, kteří hledají ráj na Zemi by měl přijít do Dubrovníku." Že to není jen oslavou velkého historii Dubrovníku, ale i celý region, a přírodní vlastnosti.

Skrz historii, Dubrovník je obzvláště hrdý na hojnost vody. Moudří muži, kteří kopali pryč od stříbrných dolů v zázemí byly použity pro obchod. Dubrovnik dal nejušlechtilejší tzv. glam stříbro, slitiny zlata. Od získal bohatství se pustil do vodní komplexní úsilí: ze vzdáleného zdroje vody je přinesen do města v 15. století století. Dnes obyvatelé Dubrovníku vždy ochraňoval řemeslo dělat stříbrné šperky, které lze zakoupit v místních obchodech.
Obyvatelé si na moře v Dubrovníku v různých směrech a chcete sdílet se svými hosty. Plachetnice nebo lodí, vodní sporty, plavání nebo rybaření jako sport, je hluboce zakořeněn v této oblasti. Jeden z nejstarších veslařských cest v této části světa, založeného na rakouského císaře Františka Josefa.

Dubrovnik_fortress

Dubrovnik je jedním z nejznámějších centra cestovního ruchu, ve kterém lidé různých profilů z celého světa přicházejí, aby si svou krásu Tounjski: umělci, diplomaté, vědců a odborníků různých profesí a profesí. To je nová Dubrovnik, hrdá na svou tradici a všechny kulturní a historické dědictví, a zejména přátelství se všemi národy a občany, kteří přicházejí z celého světa.

Příroda přednost Dubrovník a požehnal mu s mnoha krásnými památkami, které jsou popsány v celé historii mnoha velkých spisovatelů a básníků od Dubrovníku. Teplo extrémní jižní Dalmácii, modrá obloha, jasné, tyrkysově modré, zelené a hluboké podél skalnatého pobřeží s mnoha zátokami, písečné pláže, strmé útesy pokrytými bujnou středomořskou a subtropickou flóru - to vše dělá nezapomenutelný pohled. Takový bezkonkurenční krása, která je skutečně úžasné, je možné nalézt pouze v Dubrovníku.

Mírné, středomořské klima, Dubrovník je jasno iv zimním slunovratu. Koupací sezóna začíná v dubnu, někdy i dříve, a trvá do konce října, a později, a mnoho hotelů má krytý bazén, který je k dispozici po celý rok.

Celé město je zaměřena na slunce a moře, hemžící s bohatými barvami květinové zahrady a jasně červené střechy vznášet se nad otevřené moře ve společnosti hrdé a věčně zelené ostrovů a ostrůvků.

Dubrovnik_oldtown

Dubrovnik Riviera se táhne 250 km podél pobřeží a bujnou vegetací jižního Jadranu. Je to malebná oblast, která se táhne od řeky do Dubrovníku a poloostrov Pelješac, Neum s členité skalnaté pobřeží, borové lesy, olivové háje, vinice a středomořské vegetace. Tato oblast je známá pro tančí "Lindo" a staletá tradice lidové s nejzajímavějších tradičních krojích.

Život se daří i na holé skále návštěvníky moře okouzlující svou krásou a intenzitou vůně. V horkých letních dnech, koncentrovaná vůně moře smíšené s aromatických vůní borovice, cypřiše, bobkový list, rozmarýn, myrta, a různé jiné aromatické byliny a květiny.

Je mnoho krásných míst podél Dubrovnické riviéře, stejně jako o konkurenceschopnost na kráse. Romantický jako ostrov Lokrum je Dubrovník hlídání frontu, zatímco ostrov St Andrew udržuje své dveře otevřené moře. Elafitské ostrovy jsou soutěže krásy pro sebe a každý z nich je krásná ve svém vlastním jedinečným způsobem. Tam je krásný, zelený ostrov Mljet ("Odysseus ostrov"), z toho existuje mnoho mýtů a legend. V okolí Dubrovníku je město Ston, který byl obklopený zdmi, které se podobají Velká čínská zeď, ale samozřejmě méně.

Když přijedete do Dubrovníku, na každém kroku, budete potěšeni. Proto, první dojem, ujistěte se, plánovat cestu, protože existuje mnoho detailů, které byste neměli minout. Pokud jde o ubytování a apartmány v Dubrovníku, záleží na vašich finančních možností a přání. V Dubrovníku, jsou luxusní hotely a skromný. Najdete zde také vše od Hilton, Excelsior, Radisson Blu-palác, a do hostelu. Pokud chcete strávit noc v ubytovně v Dubrovníku, najdete něco, co vám vyhovuje. Nakonec, vy jste v Dubrovníku! Je to tak hezké být schopen spát na pláži někde. Pro všechny z vás, kteří se zabývali spí na pláži a milovníky přírody, Dubrovnik Riviera a je zde několik dobrých kempů. Dubrovník je nádherné krajiny a životního prostředí bude váš tábor nádherný zážitek.

Dubrovnik_Panorama

Nicméně, pokud jste jedním z těch, kdo milují na vlastní pěst, v pohodlném bytě s přáteli nebo rodinou v Dubrovníku, můžete si pronajmout byty, domy a vily. Můžeme říci, že Dubrovník je nejvíce ubytování v soukromí pro nejnavštěvovanější města Dubrovníku v Chorvatsku. Proto byste měli snadno najít ubytování, které vyhovuje vašim potřebám.

Chcete říct, že zábava v Dubrovníku během letních květin. Tam je mnoho nočních klubů a restaurací. Fuego je jedna z největších klubů v Dubrovníku, a ačkoli to nemůže pojmout mnoho lidí, tam je velmi dobrý večer začít. Jeden z mých nejoblíbenějších míst v Dubrovníku klubu Revelin nacházející se ve zdech, ale nebojte se - budete se cítit starý, pokud jste sem přišli sem, protože moderní lidé a klub stále hraje dobrou hudbu. Pokud dáváte přednost jazzu, navštivte město kavárnu, kde najdete nádhernou atmosféru, která vás bude fascinovat. Je to fantastický bar, kompletně zařízený dřeva a kamene, s masivními dubovými stoly. Zatímco jsme byli v Dubrovníku, každý večer jsme tam byli, protože jsme opravdu cítili pohodlně. Pokud chcete jít na oběd, večeře, sklenici whisky a cigarety, to je místo, kde můžete jít.

Mimo jiné dobrých restaurací v Dubrovníku (tam je spousta těch, s vysokými cenami do sklepa), musí být uvedeno, Amphora restaurace běh našeho dobrého přítele, který strávil dlouhou dobu najít perfektní kuchyni. Jídlo je úžasné a nejlepší ze všech, levný. Všechny použité ingredience jsou čerstvé a pocházet z místního trhu, který je jen pár metrů od restaurace. Tím se výrazně zajišťuje vynikající jídlo. Jasně, jít to zkusit.

Nakonec, dejme tomu, co jsme se naučili a co se dozvíte, když přijdete do tohoto města. Dubrovník je mnohem více, než město na pobřeží. Životní památník chorvatské historie a jako takový je také zacházeno. Stěny se konají každý den a když jdete Stradun bude překvapen, jak čisté. Není to jen romantická končí odstavec, ale to může být. Všichni cestující měli rozhodně navštívit Dubrovník.

Dubrovnik-3.JPGDubrovnik-1.JPGDubrovnik.JPGDubrovnik-8.JPGDubrovnik-2.JPGDubrovnik-4.JPGDubrovnik-6.JPGDubrovnik-5.JPG

Joomla SEF URLs by Artio
FaLang translation system by Faboba