Accommodation in Croatia

Book your holiday apartment directly from property owners

Holiday houses and apartments in Croatia
Swimming Pool Pet
Washing machine Sauna
Dishwasher Satellite / cable TV
Cot Enclosed property
Ocean/sea view Internet

porec old townIstrie, nebo istrijský poloostrov je turistické středisko Chorvatska. Od roku 1960 turismus se neustále rozvíjí, protože se jedná o nejdůležitější zdroj příjmů v této oblasti Chorvatska.

Istrie se nachází v severo-západní části země mezi Kvarnerským zálivem a městem Trieste. Většina lidí konektujou Istrie pouze s Chorvatskem, ale ze zeměpisného hlediska, asi 10% poloostrova patří do Slovinska a Itálie.

Istrijský poloostrov nabízí rozmanitou krajinu. Pobřežní oblast je poměrně rovná a většinou používaná pro zemědělství a vinařství. Vnitrozemí poloostrova je pokryta s kopcemi, a to zejména v oblasti kolem Motovon a Grožnjan. Můžete si také najít zde mnoho vynikajících vín. V jiho-východní části poloostrova hory Ućka  prezentujou hranice s Kvarnerem.

Kam jít  na dovolenou

Umag se nachází jen pár km od hranic se Slovinskem, které z ní činí oblíbenou destinací v Chorvatsku a nejen v letních měsících. Četné hotely a vynikající sportovní zařízení, zejména pro tenis, udělaly Umag populární destinací jako tréninkový kemp  mimo hlavní sezónu. Okouzlující malé staré město je známé pro své vynikající rybí restaurace.

Novigrad leží 15 km jižně od Umagu. Město bývalo poměrně anonymní, ale v posledních letech Novigrad se stal velmi populární prázdninovou destinací. Nové hotely, nový přístav, pár velkých kempů a rostoucí počet soukromého ubytování  zvýšily popularitu Novigrada jako istrijské prázdninové destinace.

Poreč je dalších 16 km dolů istrijského pobřeží. Město bylo jedním z nejpopulárnějších destinací na Istrijském poloostrově po celá desetiletí. Hlavní atrakcí je staré město  Poreč, se slavnou bazilikou Eufrazia, která je zapsána do seznamu světového dědictví UNESCO . Mnoho soukromého ubytování se nachází v centru města a na předměstí severně od města. Oblast jižně od Poreče je doslova plná hotelů.

Vrsar se nachází méně než 10 km jižně od Poreče. Město je velmi oblíbenou destinací mezi táborníky a námořníci. Největší nudistický kemp Koversada v Evropě se nachází v blízkosti Vrsaru. Většinou soukromého  ubytování najdete v těsné blízkosti centra města.

oldtown rovinj waterfront

Rovinj je bezpochyby jedním z nejkrásnějších měst v Chorvatsku. Staroměstská část  dnes se nachází na poloostrově (Rovinj kdysi byl ostrov ) a je jako živé muzeum, plné historických budov. "Riva" je plná lidí, kteří sedí v četných kavárnách, barech a restauracích podél moře. Hotely se nacházejí  jižně od centra města. Můžete si najít soukromé ubytování všude ve městě.

Pula
je největší město na Istrii. Má 70,000 obyvatelů. Vzhledem ke své velkému přírodnímu přístavu město se stalo "centrem" na Istrii už v 1. století, kdy Římané byli vládnoucí. Mezi architektonickými pozůstatky z římské říše jsou velký amfiteátr (Arena), stejně jako římské fórum a několik dalších budov. Během posledních několika desetiletí Pula byla v procesu transformace na moderní turistické město. V městské části Verudela se nacházejí  nejvíc hotelů a kempů ve městě. 

Medulin se nachází na jižním vrcholu poloostrova. S 9 kempů byl camping "Mekkou" Istrie pro roky. Teprve před 50 lety byl Medulin malou rybářskou vesnici a dnes hostí více než 20,000 turistů v hlavní sezóně. Nové apartmány a hotely jsou postaveny v blízkosti města.

Rabac se nachází v Kvarnerském zálivu, těsně za historickým městem Labin.  Populace z 1,000 lidí je násobena s faktorem 10 v letních měsících, kdy se tábor Oliva, hotely a soukromé ubytování zabývá hosty.

Kam jít na dovolenou na Istrii

motovon early in the morningMotovun , město ležící na vrcholu kopce v lanýžové oblasti za Porečem.

Grožnjan další malé město nacházející se mezi Motovunem a Umagem.

Bale, Vodnjan, Labin, Fažana a několik menších měst

Domy s bazénem naleznete na celém Istrijském poloostrově. Ony jsou obvykle umístěny na venkově a rezervace je žádoucí.

Top kulinářská nabídka na Istrii je čerstvé ryby a lanýže  z okolí Motovun. Cena za světově proslulé bílé lanýže je 2,000 Euro / kilo. Istrijské víno byste měli určitě vyzkoušet. Ve vnitrozemí ,za Novigradem a Porečem,  existuje mnoho vinařství, které lze snadno nalézt podle  nápisem vínná stezka
Joomla SEF URLs by Artio
FaLang translation system by Faboba