Accommodation in Croatia

Book your holiday apartment directly from property owners

Holiday houses and apartments in Croatia
Swimming Pool Pet
Washing machine Sauna
Dishwasher Satellite / cable TV
Cot Enclosed property
Ocean/sea view Internet

dubrovnik stradunJižní Dalmácie zahrnuje oblast mezi Gradac a hranici s Černou Horou. Výjimkou je Neum, pobřežní město, které patří do Bosny a Hercegoviny. Doporučuje se zůstat v rámci rychlostního limitu, pokud jsou kontroly policie dost časté na 10 km přes bosenské území.

Příroda v jižní Dalmácii je velmi krásná. Vysoké hory padají dolů k moři a nechají jen málo prostoru pro lidské zásahy z hlediska měst a infrastruktury. Ostrov Korčula a poloostrov Pelješac jsou dobře známá místa pro pěstování vinné révy.

Většina lidí identifikujou turismus  a  jižní Dalmácie s Dubrovníkem, protože město je celosvětově známé. Ale Jižní Dalmácie je více než jen Dubrovnik. Všechna pobřežní města, stejně jako města na Pelješac mají vynikající pláže a docela pěkné hotely. Samozřejmě, že nemají bohatou kulturní nabídku  jako  Dubrovník, ale z hlediska relaxace jsou jistě velmi dobrá alternativa.

Kam jít na dovolenou

Orebič se nachází na jiho-západní části poloostrova Pelješac, přímo přes město Korčula na ostrově Korčula. Existujou časté trajektové linky mezi dvěma městy. Město bylo rekreační středisko po celá desetiletí, takže stále existuje několik kempů a hotelů, stejně jako spousta soukromých apartmánech.

Lumbarda se nachází na jihovýchodní části ostrova Korčula. Město je známé svými vinicemi  a vynikajícími písečnými plážemi. Téměř všechny z 1200 lidí žijících ve městě jsou nějakým způsobem zapojeny do turismu, zejména pokud jde o ubytování, restaurace a výlety.

Korčula, také nazývaná malý Dubrovník, je pravděpodobně rodištěm světově známého badatele Marca Pola. V starém městě  je a  jeho vlastní muzeum . Jinak, staré město je v podstatě poloostrovo  obklopeno zdí. Většina hotelů se nachází v zálivu u Starého Města. Soukromé ubytování  je k dispozici ve všech částech města.

korcula panorama

Dubrovník je centrem jižní Dalmácie a nejnavštěvovanější město v Chorvatsku. Světově proslulé zdi obklopují  staré město, . Centrum města stejně jako městská část Lapad má mnoho hotelů. Soukromé ubytování   je k dispozici uvnitř zdí a ve všech ostatních částech Dubrovniku. Ubytování ve starém městě je poměrně drahé, ale jedinečná atmosféra ospravedlňuje cenu.

Cavtat je městečko 15 km jižně od Dubrovníku. Město je skvělou volbou pro dovolenou v jižní Dalmácii. Cavtat je výborně konektován s Dubrovníkem buď autobusem nebo lodí. Město má k dispozici všechny typy ubytovacích zařízení, včetně 5-hvězdičkový hotel Chorvatsko.

Mlini se nachází 10 km jiho-východně od Dubrovníku. Malé město je jedním z nejmalebnějších míst podél chorvatského pobřeží. Mlini je perfektní pro lidi hledající pohodovou dovolenou.

Další možnosti pro skvělou dovolenou ve JÍžní Dalmácii

Blato, Brijesta, Brna, Brsečine, Gruda, Koločep, Lovište, Lopud, Molunat, Račišće, Saplunara, Sobra, Šipanska Luka, Zaton Veliki, Viganj

Kulinářská nabídka v jižní Dalmácii, a to zejména v Dubrovníku, je jednou z nejlepších v Chorvatsku. Absolutní top restaurace najdete v Ston, malé město na poloostrově Pelješac, 60 km severně od Dubrovníku.

Oblasti v okolí Dubrovníku mají nejvíce 5 hvězdičkových hotelů a luxusní ch vil v Chorvatsku. Zde můžete najít 500 m2 vily s bazénem a krásným výhledem na Jadran.

Joomla SEF URLs by Artio
FaLang translation system by Faboba