Accommodation in Croatia

Book your holiday apartment directly from property owners

Holiday houses and apartments in Croatia
Swimming Pool Pet
Washing machine Sauna
Dishwasher Satellite / cable TV
Cot Enclosed property
Ocean/sea view Internet

continental croatiaKontinentální část  není nejznámější část Chorvatska, ale nabízí  úžasnou přírodu.

Kontinentální část Chorvatska zahrnuje všechny oblasti  východně od Dinárských hor, což znamená, že severovýchodní část Chorvatska s hlavním městem Záhřebem a  Slavonie.

Nejslavnější místo v Kontinentální častí Chorvatska je Národní park Plitvická jezera, nacházející se v oblasti Lika , poblíž hranice s Bosnou. Národní park byl zapsán do seznamu světového dědictví UNESCO. 300 km2 velký národní park je otevřen po celý rok a nabízí unikátní přírodní zážitek ve všech čtyřech ročních obdobích.

Kam na dovolenou

main square zagrebZáhřeb, hlavní město Chorvatska, má více než 700,000 obyvatelů a je to největší město v zemi.  Záhřeb má velmi krásné staré město, ale i mnoho historických budov v centru města. Hlavní typy ubytování v Záhřebu jsou hotely všech kategorií. Tam je také omezený počet soukromých bytů pro krátkodobé i dlouhodobé pronájmy. Další alternativou jsou hostely, které se nacházejí  většinou v okolí centra města.

Osijek je největší město ve východní části Chorvatska, s populací asi 110,000. Město leží na pravém břehu řeky Drávy. Nejvýznamnější památkou ve městě je náměstí Ante Starčević, pevnost postavena  v 18 století. Ubytování ve městě je omezeno pouze na několik hotelů a několik soukromých apartmánů.

Plitvice je více než jen národní park. Příroda mimo parku je také velmi krásná, např. Jen pár km od národního parku je malé městečko zvané Korana. Zde máte ubytování v soukromí podél řeky.

Ostatní města, která by mohla být zajímavá

plitvice lakesSamobor, který má velmi pěkné historické centrum, hrad a několik dalších památek

Vukovar, Varazdin, Bjelovar, Karlovac a mnoho malých měst.

Hotely jsou omezeny ve východní části Chorvatska a většina z nich jsou hotely nižší kategorie. K dispozici je omezené počet soukromé ubytování  v celé východní části Chorvatska.

Kulinářský nabídka v kontinentální části Chorvatska:

Slavonie je hlavní zemědělská oblast v Chorvatsku, takže zde můžete najít spoustu místních specialit, jako  pikantní slavonskou klobásu, domácí slivovice a Medicu (rakija s medem).

Joomla SEF URLs by Artio
FaLang translation system by Faboba