Accommodation in Croatia

Book your holiday apartment directly from property owners

Holiday houses and apartments in Croatia
Swimming Pool Pet
Washing machine Sauna
Dishwasher Satellite / cable TV
Cot Enclosed property
Ocean/sea view Internet

Kvarnerský záliv se nachází v severní části Jaderského moře, mezi Istrijským poloostrovem a severní Dalmácii. Město Opatija, velmi blízko Rijeky, bylo jedním z nejoblíbenějších turistických destinací v Chorvatsku od konce 19. století, kdy  rakouská císařská rodina byla častým návštěvníkem.

Hlavní ostrovy v Kvarnerském zalívu  jsou Cres, Krk, Pag, Rab a Lošinj. Část  mezi pevninou, Cresem a Krkem je nazývána Velký Kvarner. Menší část se nachází mezi Cresem, Krkem, Rabem a Pagem a nazývá se Kvarnerić ( "malý Kvarner").

Hlavní město Kvarnerské riviéry je Rijeka, třetí největší město v Chorvatsku a nejdůležitější přístav v Chorvatsku. Stejně jako v Opatije, vliv rakouského císařství  je snadno rozeznatelný na mnoha historických budov v centru města.

Kam na dovolenou

Lovran, další populární město rakouské císařské rodiny, se nachází 6 km podél pobřeží od Opatija. Lovran v podstatě žije z turismu. Pohodlné hotely, krásné staré vily a soukromé byty jsou plné lidí  v hlavní sezóně. Přímořská promenáda v Lovranu je plná Konob  / restaurací a je otevřenou pozvánkou na procházku podél  zalívu.

Opatija se nachází 14 km po pobřeží od Rijeky. Město je jedním z nejkrásnějších v Chorvatsku. Četné hotely, postavené rakouskou- maďarskou Říši v 19. století, se nachází podél Riviery v Opatije. Většina z nich byly kompletně zrekonstruovány v průběhu posledních několika let. Soukromé ubytování  je k dispozici v mnoha krásných vil na kopci za městem.

Ostrov Cres je největší / druhý největší (stejná velikost jako Krk) chorvatský ostrov. Poměrně velký ostrov má  jen 3,000 obivatelů, kteří žijí v malých vesnicích kolem ostrova. Hlavní město je Cres,  velmi krásné male rybářské město. Je to vynikající místo pro strávení dovolené.

Ostrov Krk, jak je uvedeno výše, je považován za jednoho ze dvou největších ostrovů v Chorvatsku. Krk je spojen s pevninou mostem jižně od Rijeky. Hosté mohou ubytovat v mnoha malých bytů kolem ostrova, nebo v hlavním městě Krku. Soukromé apartmány jsou nejběžnějším typem ubytování.

Mali Lošinj je největší město na ostrově Lošinj. Město leží podél zálivu a je spojen s jeho "větším" bratrem Veli Lošinj. V předchozích dnech Veli Lošinj býval větší ze dvou měst, ale na počátku 20. století Mali Lošinj otevřel loděnice pro motorové čluny a počet obyvatelů rychle rostl. Od poslední války   město se  neustále rozšiřuje a turistická nabídka je stále více a více bohatá, se mnoho nových hotelů a letovisek.

Crikvenica se nachází 35 km podél pobřeží od Rijeky. Město bylo prohlášeno lázni již v roce 1906 a pár let poté, stalo se oficiálně nejvýznamnějším letoviskem v Kvarneru. V dnešní době, Crikvenica je moderní turistické letovisko, s pěknou pláží, hotely a samozřejmě se spoustou soukromých apartmánech.

Ostrov Rab se nachází jižně od ostrova Krk. Můžete se dostat na ostrov s trajektem z města Jablanaca a Rijeka, stejně jako s trajektem z ostrovů Krk a Pag. Hlavní turistické centrum je město Rab, který má krásnou staroměstskou část.

panorama bridge to island pag

Ostrov Pag je velmi populární mezi mladými lidmi pro mejdany na pláži Zrće v Novalji, ale ostrov je také vynikajícím místem pro rodinnou dovolenou. Obě města Novalja a Pag mají velmi bohatou turistickou nabídku. Počet hotelů je omezen, ale existuje spousta soukromých apartmánech.

Kam na dovolenou v Kvarneru

Banjol, Čižići, Dobreć, Ičići, Ika, Karlobag, Klenovica, Liganj, Lopar, Mandre, Medveja, Mošćenička Draga, Nerezine, Novi Vinodolski, Njivice, Oprič, Selce, Šilo, Šimuni, Vrbnik

Chaty s bazénem a hotely  jsou raritou v regionu Kvarner (výjimkou je Opatija), ale pokud jde o soukromé ubytování , Kvarner  má velmi dobrou nabídku.

Kulinářské speciality oblasti jsou beránek a sýr z ostrova Pag, který má zvláštní slanou chuť  kvůli vysoké koncentraci soli na ostrově.
Joomla SEF URLs by Artio
FaLang translation system by Faboba