Accommodation in Croatia

Book your holiday apartment directly from property owners

Holiday houses and apartments in Croatia
Swimming Pool Pet
Washing machine Sauna
Dishwasher Satellite / cable TV
Cot Enclosed property
Ocean/sea view Internet

st donat church in zadarSeverní Dalmácie zahrnuje oblast  mezi ostrovem Pag a hory Velebit  na severu a Rogoznicou na jihu. Areál nabízí nádhernou přírodu, která zahrnuje národní park Krka, Národní park Paklenica, jedním z top evropských  destinací ve výstupu na vrchol, a námořní národní park Kornati.

Před několika desítkami let tato oblast byla ještě anonymní v tom smyslu turismu, ale v posledních několika letech se tato oblast stala velmi populární jako prázdninová destinace. Počet leteckých společností létajících do Zadaru se zvýšila.

Oblast má asi 500 ostrovů a je velmi populární mezi námořníky. Jeden z top přístavů v této oblasti jsou Marina Frapa v Rogoznici a Marina v Biogradu na Moru. Severní Dalmácie  má také největší počet kempů v Chorvatsku. Populární Camp Zatonu se nachází 10 km severně od Zadaru. Region má také výbornou nabídku hotelů a soukromého ubytování.

Kam na dovolenou


Pokud plánujete návštěvu národního parku Paklenica pro pěší turistiku nebo pro výstup na vrchol,  měli byste navštívit město Starigrad, které se nachází  u vchodu do národního parku.

Zadar je největší město v regionu. Má velmi krásné staré město  se spoustou historických budov, dobrých restaurací a vynikající atmosféru. Město má a vynikající infrastrukturu s letištěm a trajektovým terminálem. Hotely a soukromé ubytování  se nacházejí především v městských částech Borik a Diklo, ale můžete také najít apartmány a hostely ve všech ostatních částech města.

greeting to the sun zadarBiograd na Moru je jedním z největších námořních destinací v Chorvatsku s kapacitou téměř 1000 lůžek. Biograd je také známý pro své nádherné pláže, malebné zátoky a různé možnosti ubytování, kam patří hotely a soukromé apartmány. Restaurace ve starém městě nabízejí  speciality a mezinárodní jídla.

Pakoštane se nachází na pobřeží Jaderského moře mezi Zadarem a Šibenikem. Půvabné městečko nabízí vynikající pláže a skvělou atmosféru pro pohodovou dovolenou. Pakoštane je vynikající základnou pro jeden den exkurze, např. do národních parků nebo do největšího Chorvatského jezera Vransko. Soukromé apartmány jsou nejběžnější typ ubytování, ale několik hotelů jsou také k dispozici.

Vodice se nachází asi 10 km severně od Šibeniku, město je typická turistická destinace s velkým množstvím hotelů a soukromého ubytování . Počet obyvatelů města se blíží k 50,000 v hlavní sezóně. Oblast kolem Vodice je známá také pro rybářské hry, velmi populární v této oblasti.

Šibenik má velmi krásnou staroměstskou část, kde najdete Katedrálu svatého Jakuba, která je zapsána do seznamu  světového kulturního dědictví UNESCO. V centru města Šibenik nabízí Marinu, pár hotelů a několik soukromých apartmánů.  Resort Solaris je hlavní obytná část, jižně od Šibeniku.

Primošten se nachází 25 km jižně od Šibeniku. Staré město se nachází na poloostrově. Tam je nádherným výhledem na poloostrov z kopce za městem, a to zejména ve večerních hodinách. Aurora, jedna z největších a nejznámějších diskoték v Chorvatsku se nachází na kopci s výhledem na město. Hotely se nacházejí v zátoce vedle starého města. Soukromé apartmány jsou hlavní  typ ubytování.

koprena vrata zadarRogoznica leží v zátoce, 10 km jižně od Primoštenu. Jeden z nejlepších přístavů v Chorvatsku, Marina Frapa, se nachází v dolní části zátoky, dobře chráněná před silnými větry. Rogoznica se skládá z pevninské a ostrovní části. Staré město se nachází na ostrově, který je spojen s pevninou mostem. Pevninskou část Rogoznicy tvoří rodinné domy, vily a apartmány a má několik vynikajících pláží.

Kam jít v severní Dalmácii

Grebaštica, Jezera, ostrov Pašman, Petrčane, Preko
Nin, Vir, Sukošan, Tribunj, Turanj a další menší města.

Joomla SEF URLs by Artio
FaLang translation system by Faboba