Accommodation in Croatia

Book your holiday apartment directly from property owners

Holiday houses and apartments in Croatia
Swimming Pool Pet
Washing machine Sauna
Dishwasher Satellite / cable TV
Cot Enclosed property
Ocean/sea view Internet

hvarStřední Dalmácie zahrnuje oblast od Marina do Gradac, který se nachází  severně od Ploce. Dinárské hory  jsou poměrně blízko pobřeží. Jízda autem  od pobřeží do nejbližšího lyžařského střediska trvá pouze 1,5 hodiny. Hlavní město Střední Dalmácie je Split, druhé největší město v Chorvatsku.

svitu Tato oblast byla populární turistickou destinací pro roky, a to hlavně kvůli nedotčené, atraktivní přírodě. . V posledním desetiletí hodně starých hotelů bylo renovováno a nové hotely byly postaveny. Také, kvůli chorvatské dálnici  oblast je mnohem dostupnější.

Centrální ostrovy Hvar, Brač a Vis se staly velmi populární v posledním desetiletí. Během letní sezóny většina soukromého ubytování a hotelů na ostrově je obsazena. Ostrov Hvar má vysoký počet hodin slunečního svitu za rok (3000 hodin) a  jeden je z nejslunečních míst  v Evropě.

Kam jít

trogir cathedralTrogir se nachází 25 km severně od Splitu. Město je rozděleno na tři části; pevninská část, Ostrov Trogir –staré město a ostrov Čiovo . Ostrov Trogir- staré město je zapsán do seznamu světového dědictví UNESCO od roku 1997. Ubytování lze najít ve všech třech částech.

Split je ekonomické, infrastrukturní a kulturní středisko Dalmácie. Je mu více než 1700 let a  zapsán je do seznamu světového dědictví UNESCO.

Podstrana je anonymní, velmi pěkná prázdninová destinace. Nachází se jen 8-10 km jižně od Splitu. Podstrana má co nabídnout;  má snadný přístup do Splitu a spoustu pěkných apartmánů s vynikajícím výhledem na moře.

Supetar je hlavním městem na ostrově Brač. Je take a hlavní prístavště trajektů. Supetar je velmi půvabné město, má několik vynikajících hotelů a pláží. V centru města je tam malá marina, která má hodně příjemných restaurací a apartmánů s výhledem.

makarskaKomiža se nachází na západní straně ostrova Vis. Komiža byla rybářská vesnice po celá staletí. Město je ideální pro relaxační dovolenou. Většina lidí  jede na ostrůvko Biševo do jeho proslulé Modré jeskyně (Modrá jeskyně).

Omiš se nachází 25 km jižně od Splitu v ústí řeky Cetiny. V 12. a 13. století Omiš byl dům pirátů. Dnes je  akce  omezena na Rafting Canyoninga na horolezectví  podél řeky Cetiny.. Ubytování ve městě je většinou  soukromé  a je tam a  několik hotelů.

Makarska je asi hodinu jízdy jižně od Splitu. Tato oblast má nejvíce hotelů ve střední Dalmácii. Za městem se zvedá velká hora do výšky více než 1700 m. Návštěva na vrchol je velmi doporučeníhodná.

Ostatní města a informace pro dovolenou ve Střední Dalmácii:

beach in brelaArbanija, Basina, Baška Voda, Bogomolje, Bol, Brela, Drvenik, Dugi Rat, Gradac, Jelsa, Okrug Donji, Tučepi, na levé straně stránky naleznete všechna města ve střední Dalmácii.

Speciality dalmatské kuchyně jako Peka (Pečené maso a zelenina), fritule a salát z chobotnice jsou velmi doporučeníhodné.

J e tam mnoho trajektů, lodních exkurzí .  Můžete si take a pronajmout malou lod, pokud chcete jít sami.

Joomla SEF URLs by Artio
FaLang translation system by Faboba